اخبارساعت

ماتریکس از ساعت هوشمند بدون باتری با پلتفرم IOT رونمایی کرد

ماتریکس از ساعت هوشمند بدون باتری با پلتفرم IOT رونمایی کرد
امتیاز دهید

در جریان نمایشگاه CES 2018  ساعت هوشمند بدون باتری ماتریکس با پلتفرم اینترنت اشیاء (IOT) معرفی شد. این ساعت هوشمند از انرژی گرمایی تغذیه می کند و قادر است اعلان ها را از طریق بلوتوث نشان دهد.

کمپانی ماتریکس سازنده ساعت های بدون نیاز به باتری، پاورواچ و پاورواچ ایکس می باشد. هر دو ساعت، همزمان معرفی شدند. زمان ساخت پاورواچ ایکس کمی بیشتر از پاورواچ است زیرا قابلیت های هوشمند دیافت اعلان در این ساعت وجود دارد.

به واقع ساعت بدون باتری اختراعات جدیدی محسوب نمی شوند، اما در طی چندین دهه بر روی آن ها مطالعات زیادی صورت گرفته است. این ساعت هاطبق ساختار ترموکوبل کار می‌کنند، یعنی انرژی را از میزان تفاوت گرمایش بین دست و دستگاه به دست می‌آورند. اما مشکلی که در ترموکوبل‌ها دیده می شود ضعف در تولید میزان کافی انرژی است.

حتی ساعت پاورواچ ایکس می تواند انرژی کافی جهت کار موتورهای ارتعاشی را به منظور دریافت لرزش در زمان تماس، فراهم نماید. علاوه بر این، ساعت هوشمند ماتریکس قابلیت‌های ورزشی همچون تعداد کالری مصرفی را در زمان ورزش نمایش دهد.

احتمالا ساعت هوشمند بدون باتری ماتریکس تا نیمه سال 2018 وارد بازار نشود و قیمت آن نیز به طور دقیق مشخص نیست. اما در حال حاضر به احتمال پاورواچ ایکس با قیمتی معادل 249 دلار عرضه شود.

منبع
engadget
Please Login to comment
avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 دنبال کنندگان
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jahANsisil Recent comment authors
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
sisil
Guest
sisil

همیشه در ارزوی یک ساعت بدون باتری بودم
خیال ادم راحته که دیگه باتری نمیخابه

jahAN
Guest
jahAN

از یک ساعت هوشمند انتظار بیشتری میره

بستن
بستن