اخبارگوناگون

کمپانی کداک ارز دیجیتالی کداک کوین (KodakCoin) خود را معرفی کرد

ارز دیجیتالی کداک کوین (KodakCoin)‌ مختص کمپانی کداک در جریان نمایشگاه CES 2018 معرفی شد. از این پس عکاسان طرف قرارداد کداک، حقوق خود را به صورت ارز دیجیتالی دریافت می کنند.

هر چه می گذرد به فعالان بلاک چین یا همان ارز رمزنگاری شده اضافه می شود، بر همین اساس حساسیتی در بین تمامی کمپانی های بزرگ دنیا احساس می شود. شرکت های وارد شده به بلاک چین، با افزایش ارزش چشم‌گیری در سهام خود روبرو بوده‌اند.

کمپانی کداک ارز دیجیتالی کداک کوین (KodakCoin) خود را معرفی کرد

آخرین کمپانی که به لیست بلاک چین اضافه شد، کداک است، که حال از ارز دیجیتالی کداک کوین خود برای عکاسان پرده برداشت. به محض اعلام این خبر، سهام کداک افزایش پیدا کرد و به ترتیب، قیمت سهام کداک با رشد 60 درصدی به 5،02 دلار رسید.

کداک کوین در پلتفرم KodakOne قابل استفاده است

KodakCoins به عنوان نشانه هایی در پلتفرم مدیریت حقوق KodakOne مبتنی بر بلوک چین کار خواهد کرد. این پلتفرم ظاهرا یک کتابخانه دیجیتالی مالکیت حقوق را ایجاد می کند که عکاسان می توانند برای ثبت و صدور مجوز کار جدید و قدیمی مجوز بگیرند.

به نقل از بیانیه مطبوعاتی شرکت کداک، هر دو پلتفرم و ارز دیجیتالی کداک کوین توانایی عکاسان و آژانس‌ها را برای کنترل بیشتر در مدیریت حقوق مرتبط با تصاویرشان،‌ تقویت می‌کند. ارز دیجیتالی به معنای ایجاد یک اقتصاد جدید برای عکاسان در جهت دریافت حقوق مبتنی بر یک پلتفرم امن است.

جف کلارک، مدیرعامل کمپانی کداک در یک بیانیه گفت:

برای بسیاری در صنعت تکنولوژی، بلاک چین و ارز رمزنگاری شده کلمات کلیدی داغ هستند، اما برای عکاسانی که مدت ها تلاش کرده‌اند تا بر روی کار خود کنترل داشته باشند و نحوه‌ی استفاه از آن را داشته باشند این‌ها کلمات کلیدی هستند که می‌توانند به حل بسیاری از مشکلات حل نشده کمک کنند.

همانطور که جهانی با CryptoKitties مبتنی بر اتریوم می بینیم، در اینجا یک پلتفرمی برای فروش آثار هنری و تصاویر از طریق بلاک چین وجود دارد. CryptoKitties یک پلتفرم خرید و فروش تصاویر گربه‌ها و اضافه کردن آن‌ها به بازی است که مبادلات در آن توسط ارز دیجیتالی انجام می‌گیرد.

اما در حالی که پلتفرم پیشنهاد شده کداک روی کاغذ جالب به نظر می‌رسد، روشن نیست که چرا شرکت های عکاسی به جای ایجاد یک پلتفرم رسانه ای نیاز به استفاده از بلوک چین برای رسیدن به اهداف خود دارند. به نظر می رسد که کداک، مانند سایر شرکت های تولید کننده نوشیدنی و زینتی که در ماه گذشته برای برای پیوستن ناگهانی به بلاک چین توجه رسانه‌ها را جلب کردند، می‌خواهند که از قافله عقب نماند.

عرضه اولیه ارز دیجیتالی کداک کوین از 31 ژانویه (11 بهمان ماه) آغاز خواهد شد.

Please wait...
منبع
theverge
برچسب ها

معین شاداب

دنیای فناروی، دنیای پر شور و حالی برای منه. امیدورارم از مطالب من خوشتون بیاد

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

2 نظرات برای مطلب "کمپانی کداک ارز دیجیتالی کداک کوین (KodakCoin) خود را معرفی کرد"

اطلاع از
avatar
مرتب براساس:   تازه ترین | قدیمی ترین | محبوب ترین
منصور
مهمان

کداک چی هست؟

shyan_n
مهمان

اگه اشتباه نکنم پیش از این کداک رو به ورشکستگی بود و با این اقدام، هر سهم بیش از 5 دلار افزایش یافت.

بستن