اخبارتلفن همراهسیستم عامل

به چه دلیلی کاربران آیفون به استفاده از اندروید روی آورده اند؟

به چه دلیلی کاربران آیفون به استفاده از اندروید روی آورده اند؟
امتیاز دهید

چه دلیلی باعث می‌شود کاربران آیفون، رو به استفاده از گوشی‌های اندرویدی بیاورند؟ در بسیاری مواقع، سلیقه، اولویت‌های شخصی و بودجه دلایل اصلی برای انتخاب تلفن‌های هوشمند اندرویدی است. تیم اندرویدپیت، اخیرا نظرسنجی برگزار کرده که نتیجه بسیار جالبی دارد. در این نظر سنجی آمده که چرا افراد بین اندروید و آیفون ، اندروید را انتخاب کرده‌اند؟

در این نظرسنجی، دو علت اصلی شناسایی شد، دو مزیت مهمی که اندروید دارد و آیفون از آن بی‌بهره است: ارزش و آزادی. این دو دلیل کاربران را قانع کرد تا اندروید را به آیفون ترجیح دهند.

با انتخاب تلفن‌های هوشمند اندرویدی، پول کمتری پرداخت کرده اما امکانات بیشتری دریافت می‌کنید. آیفون 10 قیمت 1000 دلار و آیفون 8 قیمت 700 دلار دارد که پول کمی نیست. با این مقدار هزینه می‌توانید 2 یا 3 تلفن هوشمند اندرویدی مناسب بخرید. اما دلایلی که کاربران آیفون را متقاعد کرد تا اندروید را انتخاب کنند چه بود؟

ارزش

کیفیت بهتر دوربین (پیکسل 2)، ترکیب زیبایی و قدرت (گلکسی نوت 8)، نبودن bloatware (موتو ایکس Pure Edition)، عمر بهتر باتری (هوآوی P10) و عملکرد بهتر (هوآوی میت 10). در مقایسه با آیفون، شاید هنگام خرید یک تلفن هوشمند اندرویدی، نیاز به فکر، تحقیق و بررسی بیشتری داشته باشید، اما همین تنوع باعث شده که بازار تلفن‌های هوشمند اندرویدی خاص بوده و محصولی مطابق با نیاز هر فرد در آن وجود داشته باشد.

آزادی

اندروید آزادی عمل بیشتری به شما می‌دهد و این یکی دیگر از مزیت‌های اصلی این پلتفرم در قیاس با iOS است. علایق افراد متفاوت است، ممکن است دوست شما ملاک انتخاب خود را صفحه نمایش بزرگ قرار دهد و نخواهد هزینه زیادی بابت تلفن هوشمند خود پرداخت کند، در حالی‌که دلیل اصلی شما ممکن است شخصی سازی دستگاه بر اساس نیازهای فردی و کاری خودتان باشد.

اندروید انعطاف بیشتری نسبت به آیفون دارد، طراحی آن زیباتر بوده و سخت افزار و نرم افزار آن نسبت به آیفون بیشتر در دسترس است. در مقایل آیفون نفوذپذیری کمتری دارد و از این رو از امنیت نسبتا بالاتری برخوردار است.
دلایلی که در بالا مطرح شد، دلیل اصلی ترجیح اندروید به آیفون از دیدگاه کاربرانی بود که در نظرسنجی اندرویدپیت شرکت کردند. ملاک انتخاب شما چیست؟

 

حتما بخوانید:  جدول تاریخ بروزرسانی اندروید اوریو برای گوشی های سامسونگ اعلام شد

 

منبع: androidpit

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن