آموزشسیستم عامل

آموزش فعالسازی قابلیت Near Share در ویندوز ۱0؛ اشتراک گذاری بی سیم در Windows 10

آموزش فعالسازی قابلیت Near Share در ویندوز ۱0؛ اشتراک گذاری بی سیم در Windows 10
امتیاز دهید

به زودی ویندوز 10 یک ویژگی به اشتراک گذاری کاملا جدید و شگفت انگیز دریافت می کند. این قابلیت Near Share نامیده می شود و از روی AirDrop اپل کپی شده است. Near Share به شما اجازه می دهد فایل ها و پیوندها را با رایانه های مجاور به اشتراک بگذارید.

برای استفاده از ویژگی “اشتراک نزدیک” یا همان Near Share، کامپیوترها باید مورد تایید شما باشند و با هم بر روی یک شبکه قرار داشته باشید. این ویژگی در نسخه‌ی Insider Build 17083 ویندوز ۱۰ موجود است و تنها با کامپیوترهای همین نسخه می توان از این قابلیت بهره مند شد.  علاوه بر این، برای ارسال پیوندها و انتقال فایلها از بلوتوث نیاز دارید.

حتما بخوانید:  راهنمای کامل رفع خطای 0x80070490 در ویندوز ۱۰

Near Share در ویندوز ۱۰

Near Share در بخش ویژگی اشتراک گذاری ویندوز 10 یکپارچه شده است. برنامه هایی که از قابلیت اشتراک گذاری پشتیبانی می کنند به Near Share  نیر دسترسی دارند. در حال حاضر، شما می توانید آن را در File Explorer تست کنید. فقط کافیست یک پوشه را باز کنید و فایلی انتخاب نمایید. هنگامی که یک این فایل انتخاب شد، زبانه‌ی جدیدی تحت عنوان Share در بخش زبانه‌ها ظاهر می‌شود. روی آن کلیک کرده و دکمه‌ی سبز رنگ Share را انتخاب نمایید.

آموزش فعالسازی قابلیت Near Share در ویندوز ۱0؛ اشتراک گذاری بی سیم در Windows 10

پس از این کار، لیستی از اپلیکیشن‌های موجود که می‌توانید فایل را با آن‌ها به اشتراک بگذارید در مقابل شما ظاهر می شود. کمی به پایین اسکرول کنید و به دنبال بخش Nearby Devices بگردید. با این اقدام ویندوز 10 دیگر کامپیوتر هایی که اجازه و امکان ارسال و دریافت فایل از طریق Near Share دارند را پیدا می کند.

آموزش فعالسازی قابلیت Near Share در ویندوز ۱0؛ اشتراک گذاری بی سیم در Windows 10

حال در کامپیوتر دوم نیز جهت دریافت فایل باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • بلوتوث را روشن کنید.
  • قابلیت Near Share را از بخش Action Center فعال نمایید.
  • از نسخه‌ی Insider Build 17083 ویندوز ۱۰ یا نسخه‌های بالاتر آن استفاده کنید.

فعال‌سازی Near Share

در بخش Action Center ویندوز ۱۰ گزینه‌ای جهت فعالسازی یا غیرفعال کردن Near Share گنجانده شده است. پس Action Center را باز کنید و به دنبال دکمه‌ Near Sharing باشید و روی آن کلیک کنید تا اکتیو شود. پس از فعالسازی، دیگر کامپیوترهای متصل به شبکه قادرند آن را از بخش Nearby Devices مشاهده کنند.

حتما بخوانید:  آموزش فعال کردن وای فای در ویندوز 10

فعال‌سازی Near Share

در این روش تا زمانی که کاربر مقابل درخواست شما را تایید نکند، فایل ها اطلاعات ارسالی منتقل نمی شوند. و هنگامی که فردی برای شما فایل یا لینک بفرستد، شما پیامی مبنی بر قبول یا رد درخواست وی دریافت می کنید. اگر درخواست را رد نمایید، کامپیوتر فرستنده به لیست سیاه منتقل نمی‌شود.

این ویژگی احتمالا با آپدیت بزرگ بعدی ویندوز ۱۰ و از طریق یک نسخه‌ی پایدار در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. ظاهرا این ویژگی را تا نیمه اول سال 2018 مشاهده کنیم. با فعال‌سازی Near Share امکان اشتراک‌گذاری بی سیم در ویندوز 10 فراهم می‌شود و دیگر لازم نیست وقت خویش را برای تنظیمات Network Sharing صرف کنید.

منبع
addictivetips
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن