اپلیکیشناخبار

قرار گرفتن آزمایشی دکمه ‘Downvote’ در بخش نظرات فیس بوک

فیس بوک به صورت آزمایشی دکمه Downvote را در بخش نظردهی پست های این شبکه اجتماعی افزوده است.

هنگامی که فیس بوک فعالیت خود را آغاز کرد، کاربران این شبکه اجتماعی می توانستند به پست ها نظر دهند و آن ها را لایک like)) کرده و واکنش مثبت خود را با این اقدام نشان دهند. پس از مدتی دکمه dislike را به صورت آزمایشی زیر پست ها درج کرد تا کاربرانی که پستی را نمی پسندند نیز امکان ثبت احساس منفی خویش را نیز داشته باشند.  

طبق گزارش وب سایت The Daily Beast، فیس بوک دکمه جدیدی با عنوان downvote را به صورت آزمایشی طراحی کرده است، این دکمه هیچ ربطی به Dislike ندارد و نباید با آن اشتباه گرفت. سخنگوی فیس بوک درباره اعلام کرد، این شبکه اجتماعی به هیچ وجه تمایا ندارد از واژه دوست نداشتن یا تنفر برای اعلام احساس کاربران خویش استفاده نماید و اگر شخصی مخالفتی داشت، بهتر است با کمک این گزینه نظر مخالف انگیز خویش را اعلام نماید.

دکمه Downvote

همان طور که در تصویر بالا مشخص است، استفاده از دکمه downvote تنها برای نظراتی که سایر کاربران داده اند قابل اعمال است. با این روند جدید کاربران می توانند نظر موافق و یا مخالف خود را در مورد یک پست اعلام کنند و راهی برای مقابله با نظرات ترول و یا سوءاستفاده گرانه باشد.  

باید منتظر واکنش کاربران فیس بوک در رابطه با این ویژگی جدید باشیم. شما چطور فکر میکنید؟ آیا این چیزی است که می خواهید در فیس بوک ببینید؟

منبع
ubergizmo
برچسب ها

معین شاداب

دنیای فناروی، دنیای پر شور و حالی برای منه. امیدورارم از مطالب من خوشتون بیاد

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن