اخباربازی

رقابت فیس بوک با توییچ (Twitch) و یوتیوب بر سر استریم آنلاین بازی!

رقابت فیس بوک با توییچ (Twitch) و یوتیوب بر سر استریم آنلاین بازی!
امتیاز دهید

طی سالیان گذشته شاهد ویژگی ها و افزونه های جدیدی همچون استریم زنده ویدیو و تولید محتوا در شبکه اجتماعی فیس بوک بوده ایم. و اکنون فیس بوک قصد دارد تمرکز خود را بر روی پخش ویدیو بازی ها بگذارد.

توییچ در زمینه پخش ویدیو بازی ها حرف اول را می زند و پس از آن یوتیوب و میسکر مایکروسافت در این زمینه شروع به فعالیت کردند. و حال فیس بوک اعلام کرده است که در حال راه انداری برنامه تولید محتوای جدیدی در زمینه گیم است.

توییچ

طبق اعلام فیس بوک، برنامه جدید آن‌ها بر استریم ویدئو های زنده بازی و تأمین امکانات موردنیاز تولیدکنندگان برای مدیریت شبکه هایشان تمرکز دارد. به عنوان مثال، استریمرها قادرند تا گیم پلی خود را با تفکیک پذیری تصویر ۱۰۸۰ پیکسل و در ۶۰ فریم بر ثانیه پخش کنند که این نوع تفکیک پذیری تصویر، بهترین استاندارد ممکن برای بازی ها است.

مسلما این تلاش فیسبوک در راستای ساخت برنامه ای شبیه شبکه توییچ است که به استریمرهای شناخته شده این امکان را می دهد تا از ویژگی ها و امکاناتی مانند ثبت نام، خرید اشتراک و امتیازهایی برای مشترکان استفاده کنند؛ امتیازاتی همچون چت خصوصی که هم اکنون در توییچ  وجود دارد از جمله این امکانات است.

 فیسبوک ادعا می کند برنامه استریم آنلاین بازی خود، شامل سیستم انعام است که بیننده را قادر می سازند تا سقف 3 دلار به تولید کننده مورد نظر خود هدیه دهد، هر چند هنوز امتیاز خاصی برای طرفدارانی که انعام می‌دهند در نظر گرفته نشده است.

لازم به ذکر است که این برنامه فیسبوک در روز یکشنبه هفته آینده آغاز خواهد شد. این شبکه اجتماعی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محتوای بازی برای پیوستن به این برنامه استریم پخش بازی فیس بوک دعوت به عمل خواهد آورد.

منبع
slashgear
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن