اخبارسیستم عاملگوناگون

به زودی دیگر شاهد کرش کردن مرورگر کروم در ویندوز نخواهید بود!

به زودی دیگر شاهد کرش کردن مرورگر کروم در ویندوز نخواهید بود!
امتیاز دهید

احتمالاً شما هم هنگام وبگردی با مرورگر کروم در ویندوز با کرش کردن ناگهانی آن مواجه شده‌اید. اما با تدبیری که گوگل اندیشیده ظاهراً در آینده‌ای نزدیک دیگر این اتفاق ناخوشایند رخ نخواهد داد.

هنگام وبگردی بسیاری از نرم‌افزارهای نصب شده و مورد استفاده در ویندوز با مرورگر کروم در کنش و واکنش هستند اما متاسفانه برخی از آن‌ها می‌توانند موجب کرش کردن کروم شوند. این موضوع وقتی که تعداد زیادی تب باز شده داشته باشید و یا در حال انجام کاری مهم (مثلاً ثبت نام اینترنتی) باشید بسیار آزار دهنده‌تر خواهد بود.

هر چند گوگل نتوانسته این مشکل را از پایه و اساس برطرف نماید اما حالا راهکاری برای حل این مسأله ارائه داده که عبارت از بلاک کردن نرم‌افزارهای مسبب کرش است. بر اساس اعلام گوگل از جولای 2018 (تابستان آینده) نسخه 68 کروم نرم‌افزارهای شخص ثالث را بلاک کرده و مانع تزریق کد (Code Injection) به مرورگر توسط آن‌ها می‌شود.

این فرایند طی سه فاز انجام خواهد شد. ابتدا در آوریل 2018 (بهار سال آینده) نسخه 66 کروم به کاربران تحت تاثیر قرار گرفته اخطار می‌دهد که برخی از نرم‌افزارهای نصب شده روی سیستم درحال تزریق کد به مرورگر هستند و یادآور می‌شود که کاربران می‌بایست نسبت به آپدیت یا حذف کردن آن‌ها اقدام نمایند. همانطور که گفته شد بلاک کردن نر‌مافزارهای شخص ثالث از جولای 2018 آغاز می‌شود و این فرایند در فاز سوم از ژانویه 2019 با شدت و حدّت بیشتری پیگیری می‌گردد.

این در واقع به معنی آن است که گوگل توپ را به زمین توسعه دهندگان انداخته و آن‌ها را ملزم کرده نرم‌افزارها را طوری طراحی کنند که سبب کرش کردن کروم نشوند، چرا که در غیر این صورت بلاک خواهند شد.

 

حتما بخوانید:  نحوه بازگرداندن دکمه «Show Image» به نتایج جستجوی تصاویر گوگل

 

منبع: ubergizmo

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن