اپلاخبارتلفن همراهسامسونگشیائومی

Canalys: هند به دومین بازار بزرگ گوشی های هوشمند تبدیل شد

Canalys: هند به دومین بازار بزرگ گوشی های هوشمند تبدیل شد
امتیاز دهید

بازار چین از خیلی قبل ها به عنوان بزرگترین بازار موبایل جهان شناخته می‌شود. و بعد از این کشور پرجمعیت و البته پهناور، بازار موبایل ایالات متحده است که حرفی برای گفتن دارد. . اما این روزها کشور هند گوی سبقت را از رقیب آمریکایی خود ربوده است.

طبق تازه ترین گزارش موسسه تحقیقاتی بازار کانالیس (Canalys) هند را دومین بازار بزرگ موبایل جهان معرفی کرد. پیش از این عنوان دومی در اختیار ایالات متحده بود و تا پیش از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ امریکا را دومین بازار بزرگ جهان می نامیدند.

براساس گفته‌های موسسه کانالیس، هند در دومین کوارتر از سال جاری، فروش قابل توجهی در بخش گوشی های هوشمند نداشت. اما گویا به سرعت همه چیز درگون شده و بازار گوشس هوشمند در هند زیر و رو شده است. زیرا بازار این شبه قاره در سه ماهه سوم با رشدی ۲۳ درصدی، بیش از 40میلیون گوشی هوشمند را به فروش رسانیده است.

در بین برند های مختلف بیشترین فروش از آن سامسونگ و شیائومی است و نقش بسزایی در این رشد داشته اند. این دو کمپانی به ترتیب با عرضه ۹.۴ میلیون و ۹.۲ میلیون گوشی در این بازار، بیشترین سود را از وضعیت موجود برده اند و موقعیت این کشور را یک پله بالاتر برده‌اند.

برنده ای دیگری در کنار سامسونگ و شیائومی نیز در این رشد دخیل بوده‌اند. ویوو، اوپو و لنوو در کنار سامسونگ و شیائومی حدود ۷۵ درصد از فروش گوشی‌های هوشمند در بازار هند را به خود اختصاص داده‌اند.

رشد فروش شیائومی

با توجه به این آمار کمپانی سامسونگ عرضه گوشی‌های هوشمند خود در بازار هند نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی حدود 30 درصد افزایش داده است، اما این رقم برای شیائومی بسیار جالب توجه بوده است. خوب است کمپانی شیائومی در بازار کشور هند در مقایسه با سه ماهه سوم سال 2017 رشد 290 درصدی را تجربه کرده است.نمودار بالا توسط موسسه کانالیس تهیه شده و به خوبی نشان دهنده رشد بسیار زیاد شیائومی است.

ناگفته نماند که این رشد عجیب شیائومی منحصر به بازار هند نیست. و این گوشی ساز چینی تنها در ماه گذشته (شهریور) حدود ۱۰ میلیون گوشی هوشمند را به فروش رسانده که این موضوع، لی جان، بنیانگذار این کمپانی را بر آن داشت تا مدعی شود که قصد دارد تا پایان سال رکوردهای فروش این شرکت را جابجا نماید.

کانالیس معتقد است شیائومی این موقعیت جدید را به لطف فروش گوشی‌های پایین رده در بازار هند به دست آورده، و در تلاش است تا در بخش گوشی‌های میان رده این تجربه خوشایند را تکرار کند. بازار گوشی‌های میان رده -دستگاه‌هایی با برچسب قیمت بین ۲۳۰ تا ۳۱۰ دلار- هند اکنون در دستان سامسونگ، اوپو و ویوو است که به شدت در این بخش با یکدیگر رقابت می کنند.

اپل هم نمی خواهد از رقبا عقب بیفتد و اوایل سال جاری تولید گوشی‌های آیفون خود را در این سرزمین آغاز نمود. غول کوپرتینو نیز توانست در سه ماهه سوم امسال با فروش بیش از ۹۰۰ هزار دستگاه، رشد فروش آیفون خود را در بازار هند نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، حدود دو برابر کند.

 

حتما بخوانید:  عمر باتری 4000 میلی آمپری هواوی میت 10 (Mate 10)؛ خوب
منبع: androidheadlines
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن