اپلاخبارتلفن همراهسامسونگ

رقابت شدید بین سامسونگ و اپل ، کدام یک برنده بازار تلفن های هوشمند است؟

رقابت شدید بین سامسونگ و اپل ، کدام یک برنده بازار تلفن های هوشمند است؟
امتیاز دهید

چندی پیش با انتشار آمار فروش تلفن‌های هوشمند در بازار بریتانیا، اپل با در اختیار داشتن 34.4 درصد از کل فروش، رتبه نخست بازار را به خود اختصاص داده بود. اما اپل رقیب سرسخت دیگری هم دارد و آن سامسونگ است. غول کره ای که به شدت در تلاش است تا سهم بازار را از اپل بگیرد و برنده میدان رقابت تلفن‌های هوشمند باشد.

به گزارش تحلیلگران، اپل در سه ماهه سوم سال 2017 توانسته با درصد فروش خوبی که داشته، رتبه نخست را در این بازار بدست آورد، اما سامسونگ هم در این بازار فعالیت خوبی داشته است. دلیل برنده بودن اپل را می‌توان ارائه 3 مدل آیفون جدید در سه ماهه پایانی سال دانست که میزان فروش این کمپانی را به شدت افزایش داد.

اپل در سه ماهه سوم، 69.9 درصد از سود عملیاتی حاصل از ارائه آیفون 8 و آیفون 8 پلاس بدست آورد، در حالی‌که سامسونگ در زمان مشابه تنها 21.8 درصد سود عملیاتی داشته است.

اطلاعات فروش منتشر شده نشان می‌دهد که کوپرتینویی ها توانسته‌اند 32 درصد از سهم بازار فروش تلفن‌های هوشمند را به خود اختصاص دهند در حالیکه سهم سامسونگ از این بازار، 23.1 درصد بوده است. بنابه نظر تحلیلگران، این آمار نمی‌تواند چندان عجیب باشد، زیرا کوپرتینویی ها هر ساله در سه ماهه سوم و چهارم، آیفون‌های جدید خود را معرفی می‌کند که تاثیر بسزایی در میزان فروش و سود این شرکت دارد.

اگر بخواهیم تعداد تلفن‌های هوشمند عرضه شده به بازار (نه فروش) را ملاک قرار دهیم، سامسونگ هنوز هم در این زمینه، با 21.4 درصد رهبر بازار محسوب می‌شود و اپل با 11.4 درصد، پس از سامسونگ قرار دار. دلیل این امر، تنوع در مدل‌های تلفن هوشمن سامسونگ و تاخیر در عرضه آیفون X است.
اپل نتوانسته به وعده خود عمل کند و در سه ماهه سوم سال جاری، در عرضه آیفون X با مشکل مواجه شد. این مساله تاثیر زیادی در عرضه و میزان فروش این شرکت کوپرتینویی داشته است.

 

منبع: gsmarena

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن