اپلاخبارعلم و دانش

مدیر تحقیقات هوش مصنوعی اپل، جزئیات جدیدی از عملکرد خودروی خودران داد

مدیر تحقیقات هوش مصنوعی اپل، جزئیات جدیدی از عملکرد خودروی خودران داد
امتیاز دهید

طی سالیان اخیر از خودروهای خودران اپل بسیار شنیده ایم  حتی در خردادماه سال جاری خودروهای این کمپانی در حال تست در بزرگراه های آمریکا به چشم خورده اند. تیم کوک، مدیر عامل این شرکت نیز تأیید کرد ما در حال کار روی نرم افزار ویژه ایهستیم که به خودروها قابلیت هدایت خودکار را می دهد. و حال «روسلان سالاخوتینوف» (Ruslan Salakhutdinov)، مدیر تحقیقات هوش مصنوعی کمپانی اپل از پیشرفت های این کمپانی در حوزه یادگیری ماشینی اظهار نظر کرده است.

در جریان کنفرانس سیستم های پردازش اطلاعات عصبی که به تازگی در کالیفرنیا برگزار شد، سالاخوتینوف درباره ی چگونگی استفاده اپل از یادگیری ماشینی برای تحلیل داده های دوربین های نصب شده روی ماشین خودکار توضیحاتی ارائه داد. وی افزود؛ جهت تشخیص عابران پیاده و دوچرخه سواران از رادار لیزری (لیدار) استفاده می کنند.

مدیر تحقیقات هوش مصنوعی اپل، جزئیات جدیدی از عملکرد خودروی خودران داد
خودروی لکسوس RX450h جهت تست پروژه خودرهای خودران اپل – منطقه خلیج سانفرانسیسکو

روسلان سالاخوتینوف همچنین به نرم افزاری اشاره کرد که طبق اداه ایی که دریافت می کند قادر به تشخیص خودروها، عابرین پیاده و خطوط بزرگراه ها می باشد. این مدیر اپل تصاویری را نمایش داد و توضیح داد که چگونه دوربین ها در زمانی که به علت پاشش قطرات باران دید تاری دارند، به دقت می توانند کار کنند. همچنین توضیح می داد که نرم افزار چگونه می تواند عابرین پیاده را حتی هنگامی که در پشت یک خودرو پارک شده هستند، تشخیص دهد.

از دیگر مواردی که سالاخوتینوف بدان اشاره کرد، تکنیک «SLAM» بود که به نرم افزار قابلیت جهت یابی را می دهد که در تهیه نقشه ها و واقعیت افزوده کاربرد دارد. وی درباره نحوه استفاده این فناوری در خودروهای خودران توضیح بیشتری نداد اما ظاهرا کوپرتینویی ها به طور جدی بر روی سیستم هوشمند خودروهای خودران کار می کنند.

 

حتما بخوانید:  حاکمیت ربات ها در دنیا و نگرانی در مورد افزایش تعداد آن ها

 

منبع: theverge

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن