اخبارسخت افزار

همکاری کوالکام با AMD برای تولید رایانه همیشه متصل

همکاری کوالکام با AMD برای تولید رایانه همیشه متصل
امتیاز دهید

در کنفرانس کوالکام، یکی از مدیران ارشد AMD خبری را اعلام کرد که موجب شگفتی و هیجان حاضرین در مراسم شد. کوین لنسینگ، یکی از مدیران ارشد AMD روز گذشته در طی مراسم کوالکام اعلام کرد که شرکت AMD و کوالکام قرارداد همکاری جدیدی را با شرکت های HP و ایسوس، برای تولید رایانه‌های شخصی همیشه متصل امضا کردند.

منظور از رایانه همیشه متصل چیست؟

این رایانه‌ها بدون نیاز به اتصال به وای‌فای، همیشه به اینترنت متصل هستند. این رایانه‌ها قدرت خود را از پردازنده اسنپدراگون 835 گرفته و توسط Gigabit LTE بدون نیاز به به اتصال وای‌فای، همیشه به اینترنت متصل هستند.

AMD در سال جاری رونمایی‌های بسیاری داشت، از جمله ThreadRipper ، کامپیوتر دسکتاپی که با همکاری AMD و Razer در تابستان گذشته معرفی شد. طبق گفته AMD سریعترین پردازنده جهان AMD Ryzen Threadripper 1950X نام دارد، پردازنده‌ای که در فرکانس پایه ۳.۴ گیگاهرتز کار می‌کند و با بوست به سرعت ۴ گیگاهرتز می‌رسد. همچنین در بنچمارک‌ Cinebench نمره‌هایی بین ۲۹۰۰ تا ۳۱۰۰ بسته به قطعات دیگر سیستم و میزان اورکلاک دریافت کرده است.

تراشه‌های تلفن همراه Ryzen با گرافیک رادئون وگا در ماه اکتبر، از دیگر رونمایی های AMD محسوب می‌شوند. اما همکاری با کوالکام را می‌توان قدمی بزرگ برای AMD و بزرگترین تولید کننده نیمه‌هادی ها در جهان به حساب آورد، همکاری‌ای که اینتل را به چالش خواهد کشید.
لنسینگ جزئیات زیادی در خصوص این همکاری منتشر نکرد. این کنفرانس تا پایان هفته ادامه خواهد داشت و در روزهای آینده اطلاعات بیشتری منتشر خواهد شد.

منبع:theverge

Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن