اخبارگوناگون

نمایشگاه CES 2018: سیستم روشنایی هوشمند سازگار با دستیار صوتی

نمایشگاه CES 2018: سیستم روشنایی هوشمند سازگار با دستیار صوتی
امتیاز دهید

کمپانی GE اقدام به طراحی یک سیستم روشنایی زده است که با دستیار صوتی هوشمند قابل کنترل است! این دستیار صوتی هوشمند می تواند الکسا آمازون و یا دستیار صوتی هوشمند گوگل باشد.

تصور این که، الکسا آمازون روی سقف خانه تان اویزان باشد و از ان استفاده نمایید آدمی را به وجد می آورد. در نمایشگاه CES 2018  قرار است کمپانی  GE  از سیستم روشنایی هوشمند و سازگار با دستیار صوتی خود که قابلیت اتصال به وای فای را داراست رونمایی کند.

در نمایشگاه CES امسال شاهد حضور سیستم های هوشمند زیادی هستیم. و جهت یادآوری باید بگوییم این نمایشگاه از تاریخ 19 الی 22 دی ماه در لاس وگاس برگزار خواهد شد.

نمایشگاه CES 2018سیستم روشنایی هوشمند کمپانی جی ای با قابلیت اتصال به وای فای یک سیستم متشکل از چراغ های سقفی است که در داخل آن میکروفن تعبیه شده است. این نوع میکروفون ها به کاربر اجازه می دهد با فرمان صوتی از طریق دستیار الکسا یا گوگل، به تنظیم روشنایی، روشن یا خاموش کردن لامپ ها اقدام کنند.

تنظیمات روشنایی و در رنگ های مختلف قابل انجام است. به راحتی می توان چراغ هایی با رنگ های مختلف را تجربه کرد که نورهای متنوعی را از خود ساتع می کند. ممکن است این پرسش ذهن شما را درگیر کند که، کدام دستیار هوشمند صوتی برای GE قابل استفاده است و یا این سیستم روشنایی با کدام دستیار صوتی هوشمند سازگاری بهتری دارد؟

طبق گفته کمپانی طراح این سیستم روشنایی هوشمند، کاربران می توانند از الکسا آمازون و یا دستیار گوگل استفاده کنند. همچنین قصد دارند این سیستم روشنایی را با Apple HomeKit (مجموعه ای از پروتکل های خانه های هوشمند مبتنی بر iOS )، نیز سازگار کنند که در این صورت کاربران آیفون قادرند از طریق سیری و گوشی هوشمند آیفون خود دستورات لازم را بدهند.

لازم به ذکر است که تا به الان قیمت این سیستم روشنایی هوشمند اعلام نشده است. اما از انجایی که این روزها بازار خانه های هوشمند داغ است این محصول مورد استقبال علاقه مندان قرار گیرد.

منبع
cnet
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن