اخبارسخت افزار

ضعف‌های اینتل به واسطه Spectre و Meltdown، ویندوز ۷ را از همیشه آسیب پذیر تر کرد!

دلیل مشکلات امنیتی ویندوز ۷ ، ضعف‌های اینتل اعلام شده است. ضعف‌های امنیتی ملت داون و اسپکتر (Spectre و Meltdown)، ویندوز ۷ مایکروسافت را از همیشه آسیب پذیر تر کرده‌اند.

مدت‌هاست که ضعف‌ها و حفره‌های امنیتی اسپکتر و ملت داون که در پردازنده‌های ساخته شده توسط شرکت اینتل وجود داشته اند، باعث شده اند تا هکرها به راحتی بتوانند به اطلاعات ذخیره شده بر روی حافظه رایانه‌ها دسترسی پیدا کنند. این مسئله باعث ایجاد مشکلات امنیتی ویندوز ۷  شده است.

حتما بخوانید:  2 پردازنده جدید از خانواده رایزن با گرافیک مجتمع توسط AMD معرفی شد

حفره‌های امنیتی در پردازنده‌های اینتل

ضعف‌ها و حفره‌های امنیتی که در پردازنده‌های اینتل وجود دارند به هکرها اجازه می دهند تا علاوه بر سرقت کلمات و رمز عبور کاربران، تمامی اطلاعات ذخیره شده موجود بر حافظه، پردازنده رایانه و گوشی‌های همراه را به سرقت برده و از آن سوءاستفاده کنند. لازم به ذکر است که این سطح از دسترسی موجب می‌شد به تراشه‌های دیگری همچون  ای ام دی و ای آر ام نیز دسترسی پیدا شود.

مشکلات امنیتی ویندوز ۷ به واسطه اینتل

به تازگی گروهی از متخصصان و کارشناسان امنیت سایبری اعلام کرده‌اند که روزنه‌های امنیتی معروف به اسپکتر و ملت داون باعث شده اند تا مشکلات امنیتی ویندوز ۷ نیز بیشتر شود. بنابراین کاربران آن دسته از رایانه هایی که همچنان از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند، باید آگاه باشند که از این پس رایانه و دستگاه الکترونیکی شان از امنیت بسیار ضعیف و پایینی برخوردار خواهند بود. این ضعف های امنیتی بر روی تمامی پردازنده های ساخت شرکت های اینتل، ARM  و AMD کشف شده است.

ضعف‌های اینتل به واسطه Spectre و Meltdown، ویندوز ۷ را از همیشه آسیب پذیر تر کرد!
5 (100%) 1 رای

منبع
thehackernews
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید