اخبارخودرو

شاسی بلند هاوال H9 به زودی به گروه بهمن می پیوندد

شاسی بلند هاوال H9 به زودی به گروه بهمن می پیوندد
5 (100%) 1 رای

همانطورکه در سال گذشته گروه بهمن در نمایشگاه خودرو تهران اعلام کرده بود، هاوال قرارداد همکاری گسترده‌ای را با شرکت بهمن موتور امضا کرده و قرار است هاوال H2 اولین محصول این شرکت باشد که روی خط تولید بهمن موتور می‌رود و به زودی پیش فروش آن آغاز خواهد شد.

هاوال H9، شاسی‌بلند کلان سایز شرقی

هاوال H9، شاسی‌بلند کلان سایز شرقی

اما در مورد محصول دوم هاوال در ایران حرف و حدیث‌هایی شنیده می‌شد که بالاخره هاوال H9 توانسته مجوز واردات را بگیرد و ثبت سفارش این خودرو باز شده است. هاوال H9 خودروی شاسی‌بلند بزرگی است که از نظر عملکرد آفرود خودروی بسیار معتبری است و شاسی و تعلیق آن برگرفته از خودروهای آفرود معروف دنیا است. هاوال H9 اختصاصاً برای آفرود ساخته شده و سعی شده در طراحی فنی آن از خودروهایی چون تویوتا لندکروز و یا تویوتا پرادو الهام گرفته شود.

هاوال H9، شاسی‌بلند کلان سایز شرقی

هاوال H9 به یک پیشرانه 2 لیتری توربو مجهز شده که باعث می‌شود روند واردات و تعرفه‌ای آن کمی آسان‌تر باشد. البته هاوال H9 اصلاً خودروی ارزانی نیست و احتمالاً باید منتظر قیمتی در حدود 250 الی 300 میلیون تومانی برای این خودرو باشیم. ولی باید دید با روند افزایشی قیمت ارز و شرایط تعرفه‌ای واردات، این خودرو در نهایت با چه قیمتی وارد بازار می‌شود. هاوال H9 رقیب مستقیم سانگ یانگ رکستون G4 است که اخیراً توسط رامک خودرو وارد بازار شده و رقابت این دو در بازار دیدنی خواهد بود.

هاوال H9

بعد از هاوال H9 به نظر می‌رسد که دیگر نوبت به هاوال H6 باشد که هنوز معلوم نیست همانند هاوال H2 روی خط تولید می‌رود یا به صورت کامل وارد خواهد شد. در هر صورت امیدواریم این برند با عرضه مناسب و با قیمت‌های منطقی بتواند جایگاه خود را بدست آورد.

منبع
نیوز کالا
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن