اخبارگوناگون

ساخت دستگاه تایپ افکار؛ فکر کن… تایپ شد! [ویدیو]

دستگاه تایپ افکار ساخته شد. این دستگاه قادر است تا با رصد کردن سیگنال های عضلانی عصبی در صورت افراد جملات آنها را قبل از بیان شدن، تایپ کند.

به تازگی دستگاه جدیدی برای خواندن مغز ساخته شده است که افراد به کمک آن می توانند افکار خود را در رایانه تایپ کنند. صحت عملکرد این دستگاه ۹۰ درصد اعلام شده است.

تولید دستگاه تایپ افکار

این دستگاه تایپ افکار  AlterEgo نام دارد و به جای برقراری ارتباط با دستگاه های هوشمند در سکوت افکار کاربر را ترجمه می کند. وقتی که فردی قصد به زبان آوردن جمله ای را داشته باشد، مغز سیگنالی به عضله های صورت می فرستد. این روند حتی بدون آنکه فرد کلامی بر زبان بیاورد انجام می شود.

دستگاه تایپ افکار حسگرهایی دارد که می توانند ۷ بخش کلیدی صورت در گونه، فک و چانه را رصد کنند و کلمات را شناسایی نمایند. البته شرکت های دیگری نیز مشغول ساخت چنین دستگاه هایی هستند، اما این مدل توسط محققان MIT  ساخته شده است. این دستگاه قابلیت شناسایی اعداد صفر تا ۹ و  ۱۰۰ واژه را دارد.

آرناو کاپور سازنده این دستگاه است و اعلام کرده که این دستگاه قدرت خارق العاده ای به کاربر می دهد. این سیستم یک گجت پوشیدنی است و به طور مستقیم به یک برنامه متصل می شود. این برنامه قابلیت جستجو در گوگل را دارد.

نحوه کار دستگاه تایپ افکار  AlterEgo

الکترودهای موجود در دستگاه، سیگنال های عصبی عضلانی در فک و صورت را رصد می کنند. در مرحله بعد سیگنال ها به یک سیستم ماشین یادگیری ارائه می شوند که برای برقراری ارتباط میان سیگنال ها و واژه های خاصی آموزش دیده است. این دستگاه دو هدفون دارد که ارتعاشات استخوان های صورت و گوش را منتقل می کنند.

البته هدفون گوش را نمی پوشاند و در این حالت کاربر می تواند بدون اختلال در فرایند محاوره، اطلاعات مورد نیاز خود را نیزدریافت کند. دستگاه تایپ افکار قابلیت ارتباط با گوگل بدون ردیابی را دارد.

ساخت دستگاه تایپ افکار؛ فکر کن… تایپ شد! [ویدیو]
امتیاز دهید

منبع
newscientist
برچسب ها

حسن بهرامی

یک علاقه مند به آی تی و هر آنچه که با آن مرتبط باشد.و دوست دارم که لحظه های خوشم را با شما تقسیم کنم و در این حیطه قلمی بزنم

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
تازه ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
یاسر
مهمان

دستاورد جالبیه ولی به شرطی که با انجام آزمایش روی نمونه های فراوان صحت عملکردش واقعا ثابت بشه

بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید