اپلاخبارتلفن همراهسامسونگ

درآمد سامسونگ از آیفون ایکس بیشتر از گلکسی اس 8 است!

حتما می دانید که غول فناوری کره ای تنها به ساخت گوشی هوشمند بسنده نمی کند و قطعات جانبی زیادی را برای تولیدکنندگان دیگر در سراسر جهان تولید می کند. که یکی از آن ها اپل است، و امار و اطلاعات نشان می دهد که درآمد حاصله از آیفون ایکس بیشتر از گلکسی اس خود سامسونگ است. لطفا در ادامه نیوز کالا را همراهی کنید.

در آیفون ایکس شاهد استفاده از صفحه نمایش OLED بودیم که اپل سفارش تولید آن را به این شرکت کره‌ای داده است، این صفحه نمایش ها هر کدام 70 دلار برای اپل آب خورده است که در مجموع چیزی حدود 4.3 بیلیون دلار سود برای سامسونگ به همراه داشته است. ناگفته نماند که فقط این قطعه نیست که توسط سامسونگ تولید می شود.

در این بین اپل با فروش هر آیفون 10 چیزی حدود 110 دلار برای سامسونگ درامد دارد و طبق پیش بینی ها تا تابستان سال آینده موفق به فروش 130 میلیون آیفون X شود که این اعداد و ارقام از درآمد بیلیونی این غول فناوری از این گوشی هوشمند حکایت می‌کند. و در سویی دیگر پیش بینی می شود فروش گلکسی اس 8 نهایتا به 50 میلیون عدد برسد که خیلی کمتر از فروش دهمین آیفون اپل است.

درآمد سامسونگ از گلکسی اس 8 و آیفون X
درآمد سامسونگ از گلکسی اس 8 و آیفون X

سود خالص کمپانی سامسونگ از فروش هر گلکسی اس 8 تقریبا 202 دلار است که در نهایت 4 بیلیون دلار برای این شرکت درآمد به همراه دارد. که طبق نمودار بالا از سود حاصل از آیفون X کمتر است و دلیل اصلی آن را می توان صفحه نمایش گران قیمت OLED آیفون جدید دانست. کمپانی سامسونگ برخلاف رقابت سختی که با یکدیگر دارند، همکاری خوبی را هم تجربه می کنند.

تا زمانی که اپل نتواند در تولید صفحه نمایش و تراشه روی پای خودش بایستد، که کار ساده ای هم نیست این همکاری پر سود و منفعت ادامه دارد و این دو شرکت در بلندای قله ی سودمند ترین نهاد های غیر دولتی جهان باقی می مانند.

 

منبع: phonearena

 

برچسب ها

حسن بهرامی

یک علاقه مند به آی تی و هر آنچه که با آن مرتبط باشد.و دوست دارم که لحظه های خوشم را با شما تقسیم کنم و در این حیطه قلمی بزنم

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای مطلب "درآمد سامسونگ از آیفون ایکس بیشتر از گلکسی اس 8 است!"

avatar
  اشتراک در  
تازه ترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
سامی
مهمان

دهن این کره ای ها سرویس، مسئولین پر مدعای ما هم برن چن تا مدیر وارد کنن به جای اشغال پاشغالا

بستن