اخبارخودرو

تولید تویوتا آونسیس متوقف می شود؛ تویوتا آئوریس جایگزین این خودرو

تولید تویوتا آونسیس متوقف می شود؛ تویوتا آئوریس جایگزین این خودرو
امتیاز دهید

تویوتا آونسیس یکی از محصولات تویوتا است که در بازار اروپا عرضه می شود و 21 سال از عرضه این خودرو می گذرد و هم اکنون در سومین نسل خود قرار دارد اما حالا تویوتا تصمیم به توقف تولید این خودرو گرفته است و دیگر مدل آونسیس در دربی شایر انگلستان مونتاژ نخواهد شد.

 عدم استقبال از تویوتا آونسیس

تویوتا آونسیس برخلاف خودروهایی همچون فورد موندئو، اوپل اینسیگنیا، اشکودا سوپرب و فولکس واگن پاسات چندان خودروی محبوب و پر فروش نبود و تویوتا سال گذشته تنها توانست 25 هزار و 319 دستگاه از این خودرو را به فروش برساند که برای مقایسه باید بدانید فروش این خودرو نصف فورد موندئو است.

در مورد این خودرو حالا سخنگوی تویوتا در انگلستان گفته است که این خودروساز دیگر نسل جدیدی از مدل آونسیس را رونمایی نخواهد کرد و به جای آن از مدل سدان آئوریس رونمایی خواهد شد که این خودرو از سال 2019 نیز در آمریکا با نام کرولا به فروش خواهد رفت. گرچه آوریس سدان ابعادی کوچک تر از آونسیس دارد اما گزینه ی مناسبی برای کسانی است که به دنبال یک سدان تویوتا هستند.

باید به این مورد نیز اشاره کنیم که فروش تویوتا آونسیس تورر حتی از مدل سدان نیز کمتر بوده و یک فاجعه به شمار می رود.

آخرین بروزرسانی که تویوتا روی مدل آونسیس انجام داد مربوط به سال 2016 می شود که این خودرو رینگ های 18 اینچی جدید را دریافت کرد اما این بروزرسانی نیز نتوانست انتظارات خریدارانی را که یک خودروی 9 ساله را می خریدند برآورده کند.

منبع
toyota
Please Login to comment
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
بستن
بستن